O mnie

O mnie

Od wczesnego dzieciństwa miałam do czynienia z pszczołami — patrzyłam, od czasu do czasu informowałam go, że kolejny rój usiadł na wiśni na moim podwórku. Wtedy jeszcze interesowały mnie inne zwierzaki, które chętnie odwiedzałam: puchate króliczki, żółciutkie kaczuszki i pies Maksiu — był wyjątkowo tolerancyjny dla dzieci.

Pszczoły wraz z mężem posiadamy od sierpnia 2016 roku. Znów wszystko wyszło przypadkiem, ot zwykłe historie z dzieciństwa przerodziły się w pasję. Zawsze pasjonowała mnie przyroda i czasem żałowałam, że nie poszłam w bardziej leśne „klimaty”. Wszystko ma jednak swój cel.

Niewielka pasieka w województwie lubuskim powoli będzie się rozrastać. I choć nie jestem wprawiona w prace pszczelarskie (większością z nich zajmuje się moja druga połówka) to z przyjemnością fotografuję różne wydarzenia z życia pszczół.

Celem tej strony jest przybliżenie różnych zagadnień związanych z pszczelarstwem. To także możliwość podzielenia się interesującymi faktami z życia nie tylko pszczół, ale i tego, co w świecie przyrody jest ważne. Dlatego nie zdziw się, Drogi Czytelniku, jeżeli znajdziesz tu także informacje o ogrodnictwie, zielarstwie, leśnictwie, świecie owadów, mikroświecie badanym pod mikroskopem i tego, na co jeszcze nie wpadłam.

 

Zapraszam do lektury i dzielenia się swoimi przemyśleniami!

 

PS. Tak, mój ul jest naprawdę różowy 🙂