Maseczka do twarzy z miodem i aloesem
Odkąd zaczęłam pracę w miejscu, w którym jestem otoczona kosmetykami różnych marek, zaczęłam poświęcać im nieco więcej uwagi. Wcześniej, produkty typu maseczki do twarzy, serum czy inne wynalazki były… no właśnie, tylko wynalazkami. Trochę zmieniłam jednak do nich stosunek, za sprawą miodu właśnie. Maseczka do twarzy z miodem i aloesem to najprostszy sposób na naturalną pielęgnację. Do jej wykonania potrzebujesz jedynie dwóch składników, czy warto? Opowiem Ci o tym więcej.
Maseczka do twarzy z miodem i aloesem – najprostsza z prostych
Aloes jest ostatnio na topie. Wszystko musi być z ekstraktem z tej rośliny, aby wzbudzało większe zaufanie wśród klientów. Furorę robi oczywiście żel aloesowy, który może być stosowany do nawilżania skóry twarzy i ciała, a także jako odżywka do włosów. O skuteczności tego produktu się nie wypowiem, natomiast mogę potwierdzić skuteczność kremu z ekstraktem z aloesu, który rzeczywiście nawilża wyśmienicie.
O miodzie mogłabym się rozpisywać godzinami. Z poprzedniego artykułu Maseczka do włosów z miodem wiecie już, że zawiera wiele cennych składników. Nie tylko fruktozę i glukozę, ale i kwasy organiczne, witaminy i minerały. Przejdźmy więc do rzeczy.
Etap pierwszy, skompletowanie składników
- 1 łyżka miodu – najlepiej mocno skrystalizowanego,
- 3 – 4 liście aloesu.
Etap drugi, miksowanie składników
1. Obierz liście aloesu ze skórki pozostawiając jedynie miąższ.
2. Utrzyj miąższ aloesu z miodem na gładką, jednolitą masę.
Etap trzeci, maseczka do twarzy z miodem – aplikacja
1. Dokładnie oczyść skórę twarzy, wykonując wcześniej peeling.
2. Rozprowadź maseczkę równomiernie na twarzy.
3. Odczekaj 15 minut, niewchłonięte pozostałości produktu delikatnie zetrzyj wilgotnym płatkiem kosmetycznym.
Jeżeli…
… borykasz się z problemem podkrążonych, sinych oczu, przed aplikacją maseczki włóż ją do lodówki. Taką chłodną miksturę rozprowadź cienkimi warstwami na skórze pod oczami, delikatnie masując. Postępuj tak, jak w punkcie 3.
Maseczka do twarzy z miodem i aloesem – co się wydarzy?
Zawarte w aloesie substancje mineralne (potas, chrom, magnez, fosfor, cynk), aminokwasy, witaminy (beta-karoten, kwas foliowy, wszystkie witaminy z grupy B, witamina C, substancje o działaniu przeciwbólowym (np. lupeol, czyli naturalny kwas salicylowy), przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym , cukry, enzymy, ligniny, biostymulatory wykażą działanie nawilżające, odmładzające, znieczulające, antyutleniające, uszczelniające i regenerujące naczynia krwionośne, przeciwzapalne i ściągające.
Miód poprawi wygląd i zdrowie skóry, wspierając walkę z problemami dermatologicznymi, a także uszkodzeniami skóry. Miód przyspieszy także gojenie się ran np. po trądziku i ujednolici kolor skóry.
Tego wszystkiego możesz oczekiwać, korzystając z tego prostego przepisu. Maseczka do twarzy z miodem i aloesem – spróbuj sama!