Pszczoły w wiosenny dzień

Pszczoła przy wejściu do ula
Powrót do ula bez pyłku może oznaczać trudne czasy dla pszczół, poszukiwania nowego pożytku lub częściej transport wody i miodu. Późna wiosna to okres, w którym tego pierwszego zazwyczaj nie brakuje – szczególnie na terenach otoczonych przez łąki, lasy i pola.
Pszczoły na wylotku
Aby zapobiec wtargnięciu do ula nieproszonych gości, pszczoły strażniczki czujnie obserwują każdą część wejścia. W razie niebezpieczeństwa szybko wszczynają alarm, oczekując na pomoc swoich sióstr.
Pszczoły przed rojeniem
Taki widok może być oznaką nastroju rojowego, który dla nas, jako niedoświadczonych pszczelarzy skończył się właśnie wyrojeniem. Uciekinierki prawdopodobnie zamieszkały w pobliskiej dziupli.
Pszczoły późną wiosną
Krzątanie się przy wejściu do ula to częsty widok. Zaabsorbowane sobą pszczoły nie interesują się obserwatorami, a czasem pozwalają nakarmić się cukrem umieszczonym na palcu.
Pszczoły i larwy
Starsze siostry pomagają wydostać się młodszej z komórki. Po lewej stronie znajdują się komórki z białymi larwami, po prawej, zasklepione. To przytulne pokoje pszczół, które wkrótce je opuszczą, stanowiąc nowe pokolenie robotnic.
Królowa pszczół
Znajdź królową!